خرید دتکتور مادون قرمز

شرکت سپهر پارس تولید کننده انواع دتکتور شعله مادون قرمز می باشد . اما قبل از خرید دتکتور مادون قرمز، این موضوع را باید بررسی کنید که آیا حتما دتکتور مادون قرمز جوابگوی شما هست. ما در این مقاله توضیحات بیشتری به شما ارائه خواهیم داد. جهت استعلام قیمت و مشاوره تلفنی کلیک کنید.

   استعلام و مشاوره خرید دتکتور مادون قرمز  

آشکار ساز شعله عموما جهت مانیتورینگ آتش و جلوگیری از آتش سوزی استفاده می شود چرا که اگر به طور مثال در یک مجموعه ی صنعتی آتش برای بازه زمانی میلی ثانیه قطع شود، حجم بالایی از گازهای مشتعل ایجاد می‌شود. از اینرو دتکتور هایی وجود دارند که در صورت خاموش شدن شعله سریعا گزارش می‌دهند.

خرید دتکتور مادون قرمز

انواع دتکتور شعله

 • دتکتور شعله مادون قرمز (دتکتور شعله IR)
 • دتکتور شعله فرابنفش (دتکتور شعله UV) (شرکت سپهر پارس تولید کننده دتکتور شعله UV اسپید)
 • و یا تلفیق این دو دتکتور به صورت UV، UV/IR و یا IR3

خرید دتکتور مادون قرمز

آشکارساز مادون قرمز از سنسورهای نوری و یا ترموپایل استفاده می کنند که در محدوده خاصی کار می کنند و تابش را در طول موج انتخابی ثبت می کنند. 

طول موج های مادون قرمز در بازه های متنوعی وجود دارند و یک سنسور مادون قرمز به تنهایی وجود ندارد که تمام طول موج ها را کاور کند. از این رو برای خرید دتکتور مادون قرمز باید بهترین طول موج را پیدا کنید که کاملا بستگی به آنالیز گازها و سوخت هایی دارد که آتش را تغذیه می‌کند.

به طور مثال اگر آتش ناشی از سوختن گاز کربن دی اکسید یا مونواکسید کربن باشد بازه ی ایجاد شده در حدود 3 تا 5 میکرون است.

در اینجا بازه ی مادون قرمز متریال مختلف بررسی شده است.

طیف های مختلف مادون قرمز بر اساس خوراک شعله

سیگنال های ثبت شده توسط هر سنسور با استفاده از برخی تکنیک های خاص به دقت تجزیه و تحلیل می شوند. ارتباط با تجزیه و تحلیل طیفی حفظ می ‌شود.

در دتکتور مادون قرمز شرکت سپهر پارس آستانه شعله (زمانه سوسو زدن) گزارش داده می‌شود. هم‌چنین دتکتور مادون قرمز اسپید طوری طراحی شده‌ است که میزان خطاهای محیطی و fault alarm ها را به حداقل مقدار ممکن برساند.

با این وجود توسط یک سنسور پشتیبان عملکرد صحیح دتکتور مادون قرمز بررسی می‌شود و در صورت خطا آن را گزارش می‌دهد.

خرید دتکتور مادون قرمز

دتکتور مادون قرمز چیست؟

 

آشکارساز مادون قرمز دستگاهی است که شعله را با استقرار یک حسگر مادون قرمز با تکنولوژی بالا تعیین می کند، تا الگوی طیفی منحصر به فرد خود را که از آتش زنده ساطع می شود به دقت شناسایی کند. آشکارسازهای مادون قرمز با حسگرهای ترموپایل به راحتی می تواند تشعشعات حرارتی را تشخیص دهد و به تغییرات سیگنال نوری که دریافت می کند حساس است. آشکارسازهای IR برای مناطقی که منابع احتراق می توانند آتش های شدید و دود آلود ایجاد کنند مناسب هستند. آنها می توانند در محدوده شصت متری از منابع آتش، کار کنند. برخلاف آشکارساز های مادون قرمز دیگر که فقط در داخل خانه قابل استفاده هستند، آشکارسازهای IR را می توان در محیط های خارجی استفاده کرد. آشکارسازهای IR در برابر تشعشعات تولید شده توسط نور خورشید، جوشکاری و سایر اجسام داغی که ممکن است در محیطی که در آن نصب می شود وجود داشته باشند، مصون هستند. برای جلوگیری از ردیاب‌های IR از آلارم‌های کاذب، آنها در چندین آشکارساز با فناوری پیشرفته تعبیه شده‌اند. آشکارسازهای IR قابل اعتمادتر و ارزان تر از سایر آشکارسازهای موجود در بازار هستند.

مزایای خرید دتکتور مادون قرمز

 

دتکتور مادون قرمز برای محیط های سرد و شرایط محیطی سخت، مناسب است. اکثر دتکتورهای مادون قرمز دارای یک پنجره نوری حرارتی خاص است. که آن را قادر می سازد در شرایط برف یا یخبندان به خوبی عمل کند. دتکتور شعله مادون قرمز جز بادوام ترین آشکارساز شعله موجود هستند. که می توانند به راحتی برای همه محیط ها، برنامه ها و الزامات برنامه ریزی شوند.

به بسیاری از شعله ها با نور متمایل به قرمز پاسخ می‌دهد.

از آنجایی که آشکارساز مادون قرمز پوشش گسترده ای دارند، نیازی به خرید تعداد زیادی از آنها نخواهید داشت.

آنها بسیار قابل اعتماد هستند و خرید و نگهداری آنها به نسبت دتکتور  یووی مقرون به صرفه تر است.

به طور کلی، آشکارساز مادون قرمز برای کار به عنوان یک واحد مستقل یا متصل به یک سیستم اطفاء حریق خودکار طراحی شده‌اند. که حضور آتش را به صورت یک رله گزارش می‌دهند که می‌توانید به یک آژیر یا شیر گازی آن را وصل نمایید. 

 .از این رو جهت در اولین مرحله برای سیستم اطفاء حریقتان، خرید دتکتور شعله مادون قرمز را به شما پیشنهاد می‌دهیم

انواع دتکتور شعله مادون قرمز


تک آشکارسازهای شعله مادون قرمز single infrared IR sensor

دتکتور شعله مادون قرمز سینگل برای تشخیص آتش گاز و سوخت بر پایه هیدروکربن طراحی شده است.  این دتکتور ها بادوام مقرون به صرفه هستند و می توانند در شرایط سخت کار کنند.

روش عملکرد آشکارساز مادون قرمز سینگل

از سنسور های خاصی استفاده می‌کنند. دارای یک فیلتر نوری 4.4 میکرونی و یک فیلتر باند گذر الکترونیکی برای آتش سوزی گاز و سوختهای بر پایه  کربن هستند.  چون نسبت به باند خاصی از مادون قرمز حساس است و این باند شامل سوختن ناشی از کربن دی اکسید می‌شود. این دتکتور به انتشار CO2 نیز حساس است. پس در نتیجه   fault alarm ها به حضور برای نصب در محیط کاهش می‌یابد.

موارد استفاده از دتکتور شعله IR سینگل

 •  کارخانه های شیمیایی
 • کوره های زباله سوز تاسیسات گاز و نفت در دریا
 • تاسیسات نفت و گاز خشکی
 • انبارهای تاسیسات تولید برق
 • مخازن ذخیره سازی صنعت داروسازی

دتکتور شعله IR چندگانه Multi infrared flame detector

دتکتور شعله مادون قرمز چندگانه به طور ویژه برای تشخیص شعله های ناشی از سوختن هیدروژن و هیدروکربن ها از فاصله های طولانی طراحی شده است. می تواند شعله ناشی از هیدروژن را در فاصله 30 متری، آتش سوزی ناشی از نشت بنزین را در فاصله 65 متری در کمتر از 5 ثانیه تشخیص دهد.

چیزی که این دتکتور ها را متمایز می کند برد بالای تشخیص شان می‌باشد. این دستگاه برای مکان هایی که منبع احتراق شعله های دود ایجاد می کنند مناسب است. اصل کار آشکارسازهای چند مادون قرمز مبتنی بر فناوری جدید تجزیه و تحلیل طیفی است که به راحتی می تواند حضور مادون قرمز Co2 را در باند انتشار 4.2 میکرون و آب گرم را در باند انتشار 2.7 میکرون شناسایی کند. 

موارد استفاده از دتکتور شعله IR چند گانه  

 آشکارساز شعله IR چندگانه را می توان در مناطق زیر استفاده کرد:

 • صنعت چاپ
 • مواد منفجره و مهمات
 • کارخانه های شیمیایی
 • ترکیبات با زنجیره های هیدوکسیلی
 • صنعت فضایی
 • صنعت نفت و گاز در خشکی و offshore.
 • انبار مخزن گاز                     

آشکارساز شعله IR سه گانه

Triple IR flame detector دتکتور مادون قرمز سه تایی

آشکارساز شعله IR3 از یک سیستم پردازش سیگنال دیجیتال برای بررسی کامل خواص طیفی و دینامیکی تشعشعات مادون قرمز استفاده می‌کند تا به‌طور دقیق حوادث آتش‌سوزی را به سرعت با ایمنی در برابر آلارم‌های کاذب تشخیص دهد.

 همان طور که از اسم آن پیداست دتکتور شعله مادون قرمز IR سه گانه،3 سنسور دارد. و برای تشخیص طیف موجود در Co2 در طول موج 4.2 طراحی شده است. این دستگاه از 3 آشکارساز با تکنولوژی بالا برای تعیین تفاوت بین تشعشعات غیر آتش و همچنین برای شناسایی انتشار شعله استفاده می کند. آشکارساز شعله IR3 الگوریتم متفاوتی را اجرا می‌کند که توسط یک ریزپردازنده پیچیده گرفته شده است که شدت تابش، نسبت‌ها، چشمک زنی ها و سیگنال‌های همبستگی و مقادیر آستانه از 3 حسگر را به دقت تجزیه و تحلیل می‌کند. نقش حسگر اول تشخیص شعله های Co2 است، در حالی که دو حسگر دیگر مسئول تشعشعات غیر آتش هستند. هشدار تشخیص شعله تنها زمانی فعال می شود که شرایط برنامه ریزی شده از هر 3 طول موج مادون قرمز موجود در یک آتش فعال برآورده شود. از این رو دقت آن بسیار بسیار بالاست. همین امر قیمت دتکتور مادون قرمز 3 تایی را بسیار بالا تر برده است.

سنسور مادون قرمز 3 تایی

در چه موادری شما نیاز به خرید دتکتور مادون قرمز 3 تایی دارید؟

وقتی که دقت برای شما بسیار پر اهمیت است و پارمتر های مزاحم محیطی بالایی دارید. مکان هایی مانند:

 • انبارها ی نفت و گاز
 • انبار سوخت هواپیما
 • کارخانه های پتروشیمی
 • تاسیسات تولید برق
 • کارخانه های شیمیایی
 • تاسیسات نفت و گاز offshore
 • صنعت چاپ

چه دتکتور شعله ای انتخاب کنیم؟ 

دتکتور شعله IR و هر نوع آشکارساز شعله دیگری می تواند به راحتی اکثر منابع شعله را تشخیص دهد به غیر از گوگرد و منیزیم که فقط با یک دتکتور شعله مخصوص قابل تشخیص است. همانطور که می دانید، همه دتکتور شعله مادون قرمز ممکن است برای تاسیسات شما مناسب نباشند. برای انتخاب یک دتکتور شعله خوب که بتواند از مجموعه شما محافظت کند.

1-ابتدا باید نوع شعله ای که می تواند در تاسیسات شما ایجاد شود را در نظر بگیرید. 

2- اینکه خوراک سوخت شما چیست را در نظر بگیرید (توضیحات بیشتر در این مقاله)

3- پارامترهای محیطی را بررسی کنید.

4- رنگ شعله را در نظر بگیرید (رنگ آبی دتکتور شعله UV، رنگ قرمز دتکتور مادون قرمز )

5- آیا محیط پر گرد و غباری دارید؟ اگر محیط شما گرد و غبار زیادی دارد دتکتور مادون قرمز بهتر جواب می‌دهد و یا دتکتور شعله UV که فیلتر اپتیکال دارد را استفاده نمایید.

6- آیا محیط تاریک است یا در معرض نور خورشید؟ میبایست این نکته را خیلی دقت بفرمایید چرا که نور محیط باعث ایجاد خطا و هشدار کاذب می‌شود. از این رو

A- باید یک فضای تاریک داشته باشید.

b-از سنسورهای IR ی استفاده کنید که نسبت به گاز CO2 حساس هستند.

C- از دتکتور شعله UV  استفاده کنید که نسبت به نور خورشید حساس نیست. با توجه به اینکه، شرکت سپهر پارس تولید کننده دتکتور شعله UV صنعتی است که به نور خورشید و جوشکاری حساسیت ندارد، جهت مشاوره فنی می توانید با ما در ارتباط باشید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما