خرید دتکتور شعله فرابنفش UV

خرید دتکتور شعله فرابنفش UV

خرید دتکتور شعله فرابنفش UV

 

جهت خرید با کارشناسان فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.

در مقالات قبل به سنسور شعله بین مادون قرمز پرداختیم. جهت خرید دتکتور شعله فرابنفش UV این مقاله را مطالعه فرمایید. (سنسور تشخیص شعله فرابنفش)  برای دستگاه هایی که سوخت آن ها فقط هیدروکربن و و هیدروژن است بسیار مناسب است. به خاطر اینکه نوری که از سوختن این شعله ها ایجاد میشود UV است و بسیار بزرگ تر از رنج IR است.

دتکتور شعله فرابنفش UV نسبت به دود و گرد و غبار وروغن حساس است. بنابراین بهترین مکان قرارگیری شعله بین UV  در محلی است  که در معرض دود، نور خورشید، گرد و غبار و روغن نباشد.

سنسور تشخیص شعله اسپید - شرکت سپهر صنعت مبتکر پارس
دتکتور شعله فرابنفش UV شرکت سپهر پارس

روش بالا برد طول عمر دتکتور شعله فرابنفش UV

 

بعد از خرید دتکتور شعله فرابنفش UV در صورت رعایت این نکات طول عمر آن به خوبی ارتقا می یابد. عبور یک هوای ابزار دقیقی در حد نیم بار(0.5BAR) جلوی چشمی سنسور  طول عمر آن را افزایش می‌دهد. و مانع از رسیدن گرما، گرد و غبار و دود ناشی از شعله، بر روی چشمی شعله بین خواهد شد.

یک دالان تاریک را تا شعله برای سنسور فراهم کنیم.

برای جلوگیری از هشدارهای نادرست، سنسور تشخیص شعله فرابنفش UV را در این محیط ها قرار ندهید. جوشکاری ، رادیوگرافی و محیط های کاری که دمای کار آن ها بسیار گرم است .

دقیقاً مانند سنسور تشخیص شعله IR از شعله بین های UV در مناطقی که در معرض مستقیم نور خورشید و حتی انعکاس نور خورشید قرار داشته باشد استفاده نکنید.

چرا که می دانید دسته بندی نورهای فرا بنفش سه حالت است UV A-UV B-UV C وقتی که سوخت شما هیدروکربن است. سنسوری که می تواند نور خورشید را تشخیص دهد قادر به تشخیص نورهای قوی تر نیست.

سنسور تشخیص شعله فرابنفش برای چه شرایطی مناسب نیست؟

 

این شعله بین ها برای تشخیص آتش مایعات هیدروکربنی یا فضاهایی که تراکم بالایی دارند مناسب نیست.

قبل از خرید دتکتور شعله فرابنفش UV می بایست به این نکته توجه داشته باشید که آیا واقعا نور ناشی از شعله ی شما، فقط فرابنفش است. آتش های مایع ، نور فرابنفش کمی تولید می کنند. دود غلیظ ناشی از این آتش سوزی ها ، میزان تشخیص را بسیار کاهش می دهد. علاوه بر این ، از آنجا که نور فرابنفش بیشتر در شعله ی باز اتفاق می افتد . به دلیل وجود تراکم زیاد در میدان دید، سنسور شعله را به درستی نمی بیند و دتکت نمی کند.

رسوب فیلم روغن یا گرد و غبار بر روی شیشه های آشکارساز می تواند حساسیت دتکتور UV را به شدت کاهش دهد.

بنابراین از این دستگاه ها برای نظارت بر محیط هایی که دارای قطرات روغن موجود در هوا و یا گرد و غبار هستند استفاده نکنید.

سنسور تشخیص شعله UV هنگام تشخیص شعله های تمیز(به عنوان مثال ، گازهای طبیعی ، اتان خالص یا بوتان) بهترین عملکرد را دارند.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما