آموزش نصب سنسور تشخیص شعله

آموزش نصب سنسور تشخیص شعله

 

در مقاله ی قبلی راجع به سنسور های تشخیص شعله صحبت کرده بودیم.  در این مقاله آموزش نصب سنسور تشخیص شعله را با یکدیگر فرا میگیریم. در هر صنعتی که با آتش سرو کار دارد، یا اینکه برای عمل آوری موارد اولیه و تولید محصول گرما تولید کند، قطعا به سنسور تشخیص شعله نیاز خواهد داشت. هر جاه کوره، دیگ بخار و با بویلری وجود داشته باشد، برای اعلام حضور آتش وجود سنسور تشخیص شعله غیر قابل انکار است.

سنسورهای تشخیص شعله به انواع UV, UV/IR,UV/IR3 تقسیم می‌شوند. اینکه کدام یک از این سه حالت برای شما مناسب است، بستگی به خوراکی دارد که آتش از آن متولد شده است. قبلا به طور کاملی راجع به انتخاب سنسور تشخیص شعله یا دتکتور شعله ی مناسب با شما سخن گفته بودیم.

دتکتور شعله اسپید مدل SP UVF1PNP دارای یک خروجی PNP است که به راحتی توسط یک رله ی خارجی(EXTERNAL RELAY) قابل سوییچ به رله می‌باشد.

آموزش نصب سنسور تشخیص شعله

آموزش نصب سنسور تشخیص شعله

همان طور که ملاحظه می‌کنید دو سیم برای تغذیه و یک سیم برای خروجی سنسور تعبیه شده است. در حالت عادی سنسور به صورت normal open تعبیه شد است.

جهت یادگیری اینکه چگونه خروجی PNP را به رله تبدیل کنید، به مقاله مربوطه مراجعه کنید. 

آموزش نصب سنسور تشخیص شعله

 

تغذیه سنسور 24DC است. اگر میخواهید عمر سنسور تشخیص شعله افزایش یابد، پیشنهاد ما استفاده از یک هوای ابزار دقیقی در حد نیم بار جلوی چشمی دتکتور شعله می‌باشد. این عمل هم عمر دتکتور شعله را افزایش می‌دهد و هم از جمع شدن گرد و غبار جلوی چشمی دتکتور شعله به طرز چشم گیری جلوگیری می‌کنید.

هوای ابزار دقیقی چیست؟

هوای ابزار دقیق یک جریان هوای خالص بدون وجود ذرات، گرد و غبار، روغن و رطوبت می‌باشد. هوای ابراز دقیقی در واقع برای کنترل پنوماتیک سیستم ها و دستگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال کنترل گرمای یک تجهیز.

اینکه قدرت یک هوای ابزردقیقی چقدر باشد توسط کارشناس و با توجه به شرایط هر فرایند تعریف می‌شود

 

چگونه بدنه سنسور تشخیص شعله را نصب کنیم؟

برای اینکه سنسور تشخیص شعله بیشترین کارایی خود را داشته باشد و یا False Alarm هایی ناشی از پارامترهای محیطی نداشته باشید. بهتر است فضای تاریکی را از طریق یک لوله تعبیه نمایید.

دالان تاریک چیست؟

فاصله ای که بین آتش تا چشمی دتکتور شعله ایجاد میکنید دالان تاریک است. چرا که گاها بعضی از سنسورهای تشخیص شعله به نور خورشید یا جوشکاری حساس هستند و ممکن است اشتباها به جای آتش آن ها را ببینند و اعلام کنند. با جوش دادن یک لوله روی بدنه کوره به صورت شاخه (branch) یک دالان تاریک ایجاد کنید و عوامل مزاحم را حذف کنید.

نصب دتکتور شعله

نصب دتکتور شعله با استفاده از حدیده های تعبیه شده

با یک لوله ی گالوانیزه می‌توانید این فضای تاریک را ایجاد نمایید. بر روی بدنه ی دتکتور شعله دنده هایی طراحی شده است. به همین سادگی شما می‌توانید از طرق یک بوشن 2 اینچی ارتباط بین دالان تاریک و سنسور را برقرار کنید. 

بوشن 2 اینچی

خرید سنسور تشخیص شعله

سنسور تشخیص شعله تولید شده توسط شرکت سپهر صنعت مبتکر پارس

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سنسور تشخیص شعله اسپید و مشاوره، با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

 

مشاوره فنی و فروش: 36359323-071 | 09172625624
2020 © | تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سپهر صنعت مبتکر پارس می‌باشد.طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایت توسط هیوا